Artık Para Kazanmak Çok Kolay: Sizin İçin İnternetten Para Kazanmanın En Güvenilir 11 Yolunu Derledik!

Günümüzde para kazanmak artık çok kolay. Bu yazımızda da hem bir iş yapmak hem de yaptığı işe ek gelir eklemek isteyenler için internetten para kazanmanın yollarını listeledik.

Para kazanmak deyince çoğumuzun aklına bir ofise gidip 9-5 çalışmak geliyor. Halbuki internet hayatımızın çok büyük bir bölümünü ele geçirmişken internetten para kazanmak şu anki durumundan daha yaygın.

Evde daha fazla zaman geçirdiğimiz için hobilerimize ve asıl işimize de vakit ayırdıktan sonra geriye kalan boş zamanı internetten para kazanarak geçirebilirsiniz. Böylece hem boş zamanınızı değerlendirmiş; hem de kendinize bir gelir kaynağı daha kazandırmış olursunuz.

İnternetten para kazanmanın en güvenli 11 yolu

 • Borsada GCM Yatırım ile yatırım yapmak
 • Serbest (Freelance) çalışma
 • Kendi blogunuzu oluşturma
 • Çeviri yapma
 • Online öğretmenlik
 • Sosyal medya yönetimi
 • İçerik yazımı
 • YouTube içeriği oluşturma
 • Online iş ortaklıkları
 • Sanal asistanlık
 • Stok fotoğrafçılık
 • Dropshipping

Borsada GCM Yatırım ile yatırım yapmak

Günümüzde her bilgi seviyesinde ve her risk seviyesine uygun piyasalarda ve ürünlerde işlem yapmak yediden yetmişe tüm bireysel yatırımcılar için modası geçmeyen para kazanma yöntemlerinden biri.

Hisse, VİOP gibi çok sayıda piyasa seçeneğinde sayısız enstrümanda yatırım imkânı ile internet üzerinden de yürütebileceğiniz borsa yatırımları, en güvenilir seçeneklerden birisi. Ancak bu noktada seçeceğiniz platformun güvenilir olması, size destek sunması da önemli. Bu konuda yatırımcı dostu olarak yardım alabileceğiniz ödüllü kurumlardan bir tanesi de GCM Yatırım.

Eğer siz de borsa süreçlerine hakim olmak ve kendinizi geliştirerek sağlıklı yatırımlar yapmak isterseniz GCM Yatırım ücretsiz 100 bin TL’lik deneme hesabı açarak kendinizi test edebilir ve yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Kahvenizi içerken bir yandan para kazanın: Serbest (Freelance) çalışma

Serbest çalışma, çok uzun sürelerdir hayatımızda olan bir çalışma şekli. Günümüz şartlarında alışkanlıklarımıza ve rutinlerimize çok bağlı olduğumuz için ülkemizde bu çalışma şeklini benimseyen çok fazla insan yok. Yine de freelance çalışma, internetten para kazanmanın en popüler ve en çok kazandıran yollarından biri. Çalışma saatlerinizi ve rutininizi çoğunlukla kendinize göre ayarlayabileceğiniz bu çalışma şeklinde birden çok iş yapabilirsiniz.

İnternette farklı becerilere sahip insanları ve işverenleri bir araya getiren siteler sayesinde kendi becerilerinize göre sizin için uygun işi bulabilirsiniz.

Freelance çalışarak, çalıştığınız site ya da müşteriye bağlı direkt olarak müşteri ile birlikte de çalışabilirsiniz. Genelde yapılan işe göre para kazanılan bu çalışma yöntemi kendi becerileriniz ile internetten para kazanmanın en kolay yolu.

Freelance iş bulabileceğiniz bazı platformlar:

 • bionluk.com
 • webly.com
 • pariyer.com
 • upwork.com

Hobinizi işe dönüştürün: Kendi blogunuzu oluşturma

Yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuz bir hobiniz ya da yeterli araştırma kaynağına erişiminiz olan konular varsa, kendi yazılarınızı yazmanız için hiçbir engeliniz kalmıyor diyebiliriz. Bir profesyonele hazırlatabileceğiniz; hatta belki kendiniz hazırlayabileceğiniz bir site ile kendi blog yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinde kendi sitenizi oluşturmanıza yardım edeek birçok materyal ve kaynak var. Bu kaynaklarla kendi web siteniz için alan adınızı, şablonlarınızı ve sitenizin genel tasarımını seçebilir ve kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. 

Oluşturduğunuz site ziyaretçilere hizmet vermeye başladığında, her tıkta para kazanmanıza yardımcı olacak Google Adsense’e kayıt olarak siteniz üzerinden kazandığınız parayı arttırabilisiniz. Siteniz ne kadar çok trafik alırsa daha yüksek kazanç potansiyeli o kadar yüksek olacaktır.

Dil bilginizi konuşturun: Çeviri yapmak

Teknolojik araçların gelişmesiyle her ne kadar günlük hayatımızda bir çevirmene ihtiyaç duymasak da bazı belgelerin kaynak dilden başka dile çevrilmesi için bir profesyonele ihtiyacımız oluyor. Eğer bir çeviri firması ile çalışmak da istemiyorsak tam da burada freelance çalışan çevirmenler işin içine giriyor. 

İnternette çevirmenleri ve işverenleri buluşturan birçok platform var. Bu platformlara kayıt olarak, bildiğiniz dillerde çeviri yapabilir ve zaten bildiğiniz yabancı dili de geliştirebilirsiniz. Bilgi ve tecrübenizin çok önemli olduğu bu işten para kazanmanızı referanslarınız ve özgeçmişiniz de bir o kadar önemli.

Freelance çevirmenlik ile ilgili işinize yarayabilecek bazı platformlar:

 • bionluk.com
 • armut.com
 • protranslate.net

Tecrübelerinizi aktararak para kazanın: Online öğretmenlik

Belirli bir konuda uzmanlık alanınız var ise, insanlara salonunuzdan çıkmadan özel ve hatta grup dersleri verebilirsiniz. Çevrimiçi ders vermek hem hedef kitlenizi hem de ders verebileceğiniz fiziksel alan açısından gelirinizi katlayacak duruma gelebilir. Online öğretmenlik yaparak hem karşınızdakine bildiklerinizi öğrebilir, hem bilgilerinizin körelmesini önleyebilir hem de bundan para kazanabilirsiniz!

Yine alanında uzman insanları ve öğrencileri bir araya getiren birçok platform bulunmakta. Online dersler için ihtiyacınız olan şey ise çok basit: internet ve mikrofon/kameraya sahip bir adet bilgisayar!

Online öğretmenik yapabileceğiniz bazı platformlar:

 • inekle.com
 • ozeldersalani.com
 • onlineders.com
 • udemy.com

Instagram, Twitter ve Facebook’ta gezinerek para kazanın: Sosyal Medya Yönetimi

Yine yeteri kadar uzmanlığınız bulunuyorsa ya da daha önce şirketlerin bu bölümünde çalıştıysanız, evden sosyal medya yönetimi yapmak sizin için biçilmiş kaftan. Sosyal medya önceleri sadece arkadaşlarımız ve diğer yabancılarla iletişim kurma aracıyken artık bir iş kolu haline geldi.

Artık neredeyse tüm şirketlerin dijital dünyada bir varlığı var. Bu varlıklarını da çoğu şirket sosyal medya hesaplarıyla güçlendiriyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi birçok sosyal medya platformunda şirketlerin ve hatta kişilerin sosyal medya stratejilerini geliştirerek evden para kazanabilirsiniz. Bunun için Google Dijital Atölye’deki derslere buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar başında kalem oynatın: İçerik yazımı

Eğer kaleminize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız, uzmanı olduğunuz ya da araştırma yapabileceğiniz bir alanda içerik oluşturarak para kazanabilirsiniz. Evinizden çıkmadan yapabileceğiniz en rahat işlerden biri olan içerik yazarlığı için birçok siteye başvurabilirsiniz. Ayrıca yine içerik yazarları ve içeriğe ihtiyacı olan mecraları birbiriyle buluşturan birçok siteye internetten ulaşabilirsiniz. 

İçerik yazabileceğiniz bazı platformlar:

 • icerikevreni.com
 • icerik.net
 • icerikbulutu.com

Kanalıma hoşgeldiniz: YouTube içeriği oluşturma

Eğer ki yukarıdaki gibi yazı işlerinde iyi değilseniz ve kendinizi kamera önünde daha rahat hissediyorsanız YouTube’da içerik üretmeyi düşünebilirsiniz. Yine istediğiniz türde ve güncel internet kullanıcılarına hitaben üreteceğiniz içeriklerle YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Siz de profilinize link bırakabilirsiniz: Online iş ortaklığı

Siteniz, yönettiğiniz sosyal medya hesabı ya da YouTube kanalınız artık çalışır hale geldikten sonra, diğer şirketlerin sahip olduğunuz site ya da hesaplara web bağlantılarını eklemelerine izin vererek bu şirketlerle online iş ortaklığı yapabilirsiniz.

Sitenize ya da hesabınıza eklediğiniz bağlantılara, ziyaretçileriniz tıklayarak bir ürün ya da hizmet satın aldığında, siz de bu alışverişten kazanç elde edebilirsiniz.

Oturduğunuz yerden bir şirketin eli-ayağı olabilirsiniz: Sanal asistanlık

Bir şirketin ya da şahsın kendilerinin üstesinden gelemeyecek kadar meşgul oldukları işlerini yöneterek onlara sanal asistanlık yapabilirsiniz. Evinizden bu şahısların ya da şirketlerin tüm kurumsal işlerini yapabilirsiniz. Bu işlere çalışacağınız şirket ve sektöre bağlı olmak üzere telefon görüşmeleri yapma, e-posta yazışmaları yapma, internet araştırmalar, veri girişleri, randevu planlama, proje yönetimi ve grafik tasarım gibi birçok iş kolu dahil olabilir.

Yine sektöre ve çalışacağınız şirket ya da şahsa bağlı olarak sanal asistanlık yapabilmek için uzmanı olmanız gereken uygulamalar olabilir.

Çektiğiniz video ve fotoğrafları paylaşarak para kazanın: Stok fotoğrafçılık

Bir dijital fotoğraf makineniz ve sadece bakan değil aynı zamanda gören de gözleriniz varsa çektiğiniz fotoğraflarla internetten pasif gelir elde edebilirsiniz. Herhangi bir şirkete ya da kuruma bağlı olmadan tamamen kendi yeteneğiniz ve fotoğraflarınızla para kazanmak için internette birçok site bulunmakta. Çektiğiniz video ve fotoğrafları bu sitelerde paylaşarak her indirmede para kazanabilirsiniz.

Dropshipping:

Stoksuz e-ticaret anlamına gelen dropshipping yöntemi ile klasik e-ticaretin yüksek maliyet gerektiren operasyonel aşamalarından kurtulabilirsiniz. Satıcılar ile online alışveriş yapanlar arasında köprü görevi gören bir satıcı olarak açacağınız online mağazalar üzerinden, deponuz bile olmadan ürün satışı yapmanızı sağlayacak.

Stoksuz e-ticareti öğrenirken bu işin bu işin püf noktalarını bilen uzmanlardan destek olmak oldukça önemli. Bu noktada MZN Amazon Danışmanlık tarafından verilen eğitim paketlerinden faydalanabilir, dropshipping nedir yazısını okuyabilirsiniz.

Bonus: Anket doldurarak para kazanma

Stok fotoğraflarınızı paylaşarak para kazanabileceğiniz bazı platformlar:

 • shutterstock.com
 • stock.adobe.com
 • dreamstime.com

İnternetten güvenli bir şekilde en kolay para kazanabileceğiniz yöntemlerin listesinde sona geldik. Umarız yazdıklarımız internetten para kazanmanıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x