Google aramalarında büyük yenilik! Rakiplerin artık hiç şansı yok!

Bu özellik, aradığınız bilgilere daha hızlı ulaşmanızı sağlayarak, günlük yaşamınızda pratik bir yardımcı olarak ön plana çıkıyor.

Google Lens, kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden birini sunmaya başlıyor: Görsel Arama Geçmişinizi kaydetme yeteneği. Bu sayede, gelecekte analiz ettiğiniz herhangi bir resme geri dönebilirsiniz. Google Lens’te çekim yapmak için kullanılan deklanşör düğmesi, cihazınıza lokal olarak kaydedilen bir fotoğraf çekmiyor. Bu fotoğraf sadece Google tarafından analiz edilmek üzere gönderiliyor ve daha sonra sizin için erişilemez hale geliyor. (Bu yüzden, genellikle önce kamera uygulamasıyla bir fotoğraf çekip, sonra Google Fotoğraflar‘dan Lens’i tetiklemeyi tercih ediyorum.)

Google şimdi, bu görüntüleri istediğiniz zaman geri dönebileceğiniz şekilde otomatik olarak kaydetme yeteneği ekliyor. Bu, özellikle Google uygulaması içindeki Lens kullanımı için geçerli. Google Fotoğraflar entegrasyonundan veya Arama için Daire’den gelen resimler görünmeyecek.

Google aramalarında büyük yenilik! Rakiplerin artık hiç şansı yok!

Metin ve ses sonuçları gibi, myactivity.google.com adresini ziyaret ederek tüm sonraki Google Lens aramalarınızı bulabilir ve resimleri yeniden analiz için indirebilirsiniz. (Daha önce, bu sayfa sadece “Google Lens ile aradığınızı” belirtiyordu.) Biraz manuel bir süreç olsa da, bir resmi sonsuza kadar kaybetmekten daha iyidir.

Bu, varsayılan olarak devre dışı bırakılan yeni bir opt-in ayarı olarak geliyor. Yeni “Görsel Arama Geçmişini Dahil Et” onay kutusunu myaccount.google.com > Veri ve Gizlilik > Web ve Uygulama Aktivitesi’nde bulabilirsiniz.

Görsel Arama Geçmişi bugünden itibaren dağıtılmaya başlanıyor ve gelecek haftalar boyunca tamamen kullanılabilir hale gelecek, kullanıcılar Google Lens içinde bir pop-up ile bu konuda bilgilendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x