Sami Uğurlu’dan penaltı tepkisi! ‘Fenerbahçe ithamları bizi rahatsız etti’

Süper Lig’in 30’uncu haftasında Kasımpaşa’nın Galatasaray’a 4-3 mağlup olduğu mücadele sonrası teknik direktör Sami Uğurlu, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Hakem kararları hakkında eleştirilerde bulunan Sami Uğurlu, “Maç gerçekten keyifli ancak Kasımpaşa’nın yüksek temposu hakemlere de yüksek geliyor. Ben onu anlıyorum. Bu yüzden oyunu çok fazla durdurma ihtiyacı hissediyorlar. Biz düşmeyin, ayakta kalın diyoruz oyunculara. Futbolda burayı ödüllendirmek gerekiyor. Burada hakemlerin kafası karışıyor çok yüksek tempoda olduğu için. Bunun olmaması gerekiyor. O zaman seyirci izlemiyor maçları. Bu kadar istekli iki takım varken, biraz daha ona ayak uydurmak gerekiyor” dedi.

Galatasaray lehine verilen penaltı kararı hakkında dördüncü hakemle aralarındaki diyalogdan bahseden Sami Uğurlu, “Penaltı, neden kırmızı kart diyorum. Dördüncü hakem ‘Ceza sahası dışında o yüzden kırmızı kart’ diyor. Çok hakim değiliz sanırım kurallara” ifadelerini kullandı.

Sevinçlerde rakiplerin tahrik edilmemesi gerektiğini vurgulayan Sami Uğurlu, “Biz oynadığımız futboldan keyif alıyoruz. Bunun yanında galip gelmek isteriz ama bugün kısmet olmadı. Bunun için çalışacağız. Burada tabii ki galip gelebilirsiniz, biraz sevincin dozunu ayarlamak gerekiyor. Rakibi çok tahrik etmemek gerekiyor” dedi.

Fenerbahçe ithamlarıyla ilgili konuşan Sami Uğurlu, “Ben her zaman tüm rakipleri tebrik etmeye çalışıyorum. Bunu Okan Buruk için söylemiyorum. Ama büyük maçlarda rakibi çok zorlayınca, farklı şeyler için oynadığımızı düşünüyorlar herhalde! Biz o karakterde ne hocalarız ne insanlarız! Bu şekilde itham ederseniz, devre arasında ve maç sonunda, ‘Fenerbahçe için oynuyorsunuz’ falan bunlar çok doğru değil. Bilmiyorum neden yaptılar ama bu bizi rahatsız etti” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x